Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna
w Strzyżowie

wyszukiwarka :

czegoś nie możesz znaleźć ? poszukaj

odwiedź naszą oficjalną stronę www.poradniastrzyzow.pl

My na Targach

W poniedziałek, 3 października, w Strzyżowskim budynku Sali Konferencyjnej GSSCH, odbyły się I Targi Edukacji i Pracy w Strzyżowie.

Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się od krótkiego przywitania pani Anny Zimny - pośrednika pracy w Strzyżowskim Punkcie Pośrednictwa Pracy. Zaraz po pani Ani przemówił Burmistrz Strzyżowa oraz z-ca Wojewódzkiego Komendanta OHP Adam Dymiński. Mówcy życzyli młodzieży powodzenia na trudnym ryku pracy.

W targach brały udział liczni przedstawiciele placówek edukacyjnych takich jak: Uniwersytet Rzeszowski, ŻAK, i wiele innych. Zagościła także Straż Pożarna, której przedstawiciele krótko przeszkolili zebranych z pierwszej pomocy.  Na targi zaproszona została także Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Strzyżowie. Naszą placówkę reprezentowały:  dyrektor Krystyna Barć - Dudek, psycholog Małgorzata Drogoń oraz pedagog Katarzyna Majewska - Żydzik.  Podczas targów została szeroko przedstawiona oferta naszej Poradni. Uczniowie, mogli na miejscu wypełnić  test kompetencji zawodowych, a za kilka chwil znać jego wynik. Można było także zbadać swój wzrok  i słuch „Platformą do Badań Zmysłów".  Pracownicy zachęcali młodzież, obecną na targach, do zainwestowania w swoją przyszłość, poprzez zbadanie preferencji zawodowych. Zaprezentowana została także oferta pomocy skierowana do młodzieży.

Cieszy nas fakt, iż wiele młodzieży przyszło do naszego, „poradnianego stolika",  porozmawiało z pracownikami, zapoznało się z ulotkami oraz ofertą. Każdy mógł uzyskać tutaj wiele cennych dla siebie informacji.

Z radością informujemy wszystkich naszych czytelników, o Targach, w których Poradnia brała czynny udział i, mamy nadzieję,  do zobaczenia za rok.

 

Magdalena Maraj

Zobacz pełną listę aktualności